БЕТОН НЕ НАБРАВ МІЦНІСТЬ. ЩО РОБИТИ?

При будівництві будинків, будівель, доріг та інших споруд використовують бетон. З тієї причини, що він міцний і зносостійкий.

На будівельних майданчиках відбувається процес виготовлення монолітних конструкцій, які дуже затребувані на сьогоднішній день. Поверх всього периметра фундаменту встановлюється опалубка з арматурою і туди заливають бетон. Після затвердіння бетону опалубку знімають і продовжують будувати новий поверх.

Виникає багато питань пов’язаних безпосередньо з цим процесом. Не всі знають коли потрібно перевіряти монолітні конструкції, як вчинити, якщо бетон не досяг необхідної міцності, що робити в такій ситуації? Ми вам допоможемо в цьому розібратися …

Бетон не досяг необхідної міцності

Давайте спочатку розберемося що ж таке міцність бетону. Бетон складається з суміші, що переходять з рідкого в твердий стан. На сьогоднішній день існує великий асортимент різних видів бетону, але головне їх якість – це міцність. Міцність бетону визначається межею міцності при стисненні.

Як перевіряють бетонні вироби?

Перевірку здійснюють безпосередньо на об’єкті будівництва. Туди приїжджають фахівці, і спеціальними приладами перевіряють конструкції з бетону.

Існує два типи таких перевірок:

  • перевірка неруйнівного типу (без порушення цілісності конструкції). Дані дослідження проводять прямим і непрямим шляхом;
  • руйнівна перевірка (зразок бетону вирізують з конструкції). Але міцності виробу це не шкодить.
Випробування бетону на міцність

Варіанти виходу з ситуації при недостатній міцності конструкції

Кращим варіантом буде провести спочатку перевірку першого типу, а потім другого. Якщо обидві перевірки показали недостатню міцність конструкції, вірним рішенням буде звернення до проектувальників.

При виборі бетону проектувальники враховують коефіцієнт запасу. Це необхідно робити на випадок, якщо трапиться форс-мажор у вигляді недостатньої міцності бетону, поганого прогріву або провібрування.

Якщо за результатами перевірки відхилення від норми в межах 2-5%, то будівництво можна не зупиняти, через те, що фахівцями була врахована ця похибка і продовження будівництва ніяк не зможе вплинути на цілісність конструкції.

Вірним рішенням буде почекати поки бетон затвердіє. Навіть через 28 днів, він поступово твердне і набирає міцність. І коли показник досягне норми, можна буде продовжити будівництво. Терміни очікування різні і залежать від швидкості набору міцності конструкції.

Можна використовувати і третій варіант – знесення конструкції і нова заливка. Але це економічно невигідно, велика витрата бетону і втрата часу.

Пам’ятайте, немає безвихідних ситуацій. Щоб не було форс-мажору краще звертатися до перевірених виробників і вибирати матеріали виключно високої якості.

Сподіваємося, що наша стаття була для вас корисною. З повагою команда ТД “Бетон”!

Торговий дом Бетон